HTC One mini

HTC One mini – pojawiły się zdjęcia prezentujące ten smartfona

O tym, że HTC zamierza wypuścić mniejszy wariant modelu HTC One, wiedzą już chyba wszyscy. Dzisiaj w sieci pojawiły się zdjęcia, które prawdopodobnie prezentują HTC One mini i to w pełnej okazałości.

HTC One mini

HTC One mini

HTC One mini (znany wcześniej, jako HTC M4) będzie mniejszą, a zarazem słabszą sprzętowo wersją One. Z tego co dotychczas wyciekło do sieci wiemy, że smartfon ma posiadać 4.3” ekran o rozdzielczości HD (720×1280 pikseli), 2GB RAM, dwurdzeniowy procesor, 16GB pamięci użytkownika oraz oczywiście 4MP kamerę UltraPixel.

Jeśli przyjrzycie się niniejszym zdjęciom, to zobaczycie, że design One mini jest praktycznie taki sam, jak podstawowego modelu One. Mamy tu dwa głośniki stereo na froncie i praktycznie identyczną obudowę. Jedną różnicą, którą udało mi się zauważyć, jest (oczywiście oprócz gabarytów urządzenia) położenie flesza LED, który zamiast po lewej, znajduje się nad obiektywem. Niestety, ze zdjęć nie da się określić, czy urządzenie jest wykonane z plastiku, czy tak jak One, z aluminium. Osobiście mam jednak nadzieję, że tajwański producent zachował styl “premium” w swoim nowym “dziecku”.

Jeśli chodzi o kwestię programową, w smartfonie znajduje się oczywiście Android 4.2.2 Jelly Bean, wzbogacony dodatkowo najnowszą nakładką HTC Sense 5.0.

HTC One mini (zakładając, że właśnie taką handlową nazwę będzie nosić ten smartfon) powinien zostać zaprezentowany w lipcu. Plotki wspominają także o cenie urządzenia, która ma oscylować wokół 400 euro (ok. 1710 zł).

Źródło: Android Central