HTC One mini – czarny

HTC One mini zawędrował do Niemczech i Austrii w cenie… 450 euro

Znamy już ceny HTC One mini z UK, a właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się ile za ten smartfon będzie trzeba zapłacić u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech oraz Austrii. Niestety ale wszystko wskazuje na to, że na „budżetowego” One mini będzie trzeba wydać tyle, co na smartfon flagowy.

HTC One mini - czarny

Niestety polscy sprzedawcy (jak zwykle) śpią, jednak na zachodzie Europy nikt nie zapomina o tak świetnych okazjach do zysku, jak premiera nowego smartfona. Kilka niemieckich i austriackich sklepów poszło w ślad za brytyjskimi i uruchomiło przedsprzedaż modelu HTC One mini. Najbliższy termin realizacji jest zapowiadany na sierpień, jednak cena raczej nie zachęca do składania zamówień. Najniższą kwotą, którą chcą sklepy w tych dwóch krajach za One mini jest… 450 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 1930 zł. Czy tyle według HTC kosztuje urządzenie ze średniej / niskiej półki?

Tajwański producent ciągle narzeka, że sprzedaż jego urządzeń spada a zyski pikują w dół. Pomimo takiego stanu rzeczy kierownictwo giganta zupełnie nie widzi, że w średnim i niskim przedziale cenowym mają naprawdę niewiele do zaoferowania. Już sama obserwacja forum SmartFan.pl pokazuje, że najczęściej polecanymi tam smartfonami są LG, Samsungi oraz Sony – HTC w kwotach do 800 zł praktycznie nie istnieją, a jeśli już, to z o wiele uboższą specyfikacją niż konkurencja.

Przedsprzedażowa cena, którą wołają sprzedawcy za One mini jest horrendalnie wysoka. Kto by chciał kupić okrojoną wersję One, skoro dosłownie za tyle samo można u nas dostać pierwowzór tego budżetowca, HTC One. Tajwański producent jeśli faktycznie w sierpniu wypuści One mini w kwocie 1900 zł (lub za niewiele mniej), strzeli sobie samobójczego gola, który będzie jego kolejnym gwoździem do trumny. Czy kierownictwo tego giganta opamięta się i wreszcie zacznie konkurować na średniej i niskiej półce cenowej?

Źródło: GSMArena