HTC One mini – front

HTC One mini znowu na zdjęciach, specyfikacja potwierdzona

Pojawił się kolejny „namacalny” dowód na to, że tajwański producent smartfonów planuje wypuszczenie na rynek kolejnego urządzenia. Na zdjęciach, które zaraz zobaczycie widać HTC One mini. Co istotne, potwierdziła się także specyfikacja tego sprzętu.

HTC One mini - front

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy możemy oglądać One mini. Już wcześniej kilka razy smartfon wyciekał do sieci, dzięki czemu dzisiejsze zdjęcia nie są dla nas żadnym zaskoczeniem.

HTC One mini - tył

Jeśli chodzi o specyfikację One mini, to dzisiaj mamy potwierdzenie poprzednich informacji. Wraz z powyższymi zdjęciami opublikowano także zrzuty ekranu z benchmarku AnTuTu i programu CPU-Z, dzięki czemu możemy być już prawie pewni co do tego, jakimi „bebechami” dysponuje ten smartfon.

One mini będzie więc oparty o dwurdzeniowy 1.4GHz chipset Snapdragon 400 z GPU Adreno 305 i 1GB RAM (CPU-Z źle odczytuje chipset jako Snapdragon S4, jednak GPU zdradza, że mamy do czynienia z nowszym układem). Reszta podzespołów to 4MP aparat UltraPixel, 1.6MP kamerka przednia oraz 4.3″ ekran o rozdzielczości wynoszącej 720×1280 pikseli.

Kiedy HTC zaprezentuje One mini? Tego oczywiście na 100% nikt nie wie, jednak poprzednie plotki sugerują, że smartfon zostanie oficjalnie pokazany w sierpniu. Szczerze mówiąc dziwię się dlaczego Tajwańczycy tak długo zwlekają z wprowadzeniem tego urządzenia na rynek. Przecież główny konkurent HTC, czyli Samsung – już dawno wprowadził do sklepów Galaxy S4 mini. Czyżby HTC znowu miało jakieś problemy z produkcją?

Źródło: AndroidNext