Android 5.0 Lollipop – lizaki

HTC One, One (M8), One mini oraz mini 2 dostaną Android 5.0 Lollipop

HTC na swoim oficjalnym, twitterowym profilu – było dosłownie bombardowane przez rzeszę użytkowników, którzy pytali, kiedy i które smartfony tego tajwańskiego producenta dostaną aktualizację do Android 5.0 Lollipop. HTC w końcu się ugięło i zdradziło nieco informacji.

Android 5.0 Lollipop - lizaki

Google zaledwie wczoraj zaprezentowało swoje dwa nowe urządzenia – HTC Nexus 9 oraz Motorola Nexus 6. Wraz z nimi dowiedzieliśmy się także, że nowa wersja Androida, znana do tej pory pod roboczą nazwą Android L, finalnie wyjdzie jako 5.0 Lollipop (lizak). Po prezentacji pojawiły się oczywiście pytanie, które sprzęty i kiedy mogą liczyć na ten nowy soft. Jako pierwsze (nie licząc oczywiście Google i jego serii Nexus) na nowego Androida zareagowała Motorola, która od razu podała informację, kiedy i które jej smartfony dostaną Lollipop.

Dzisiaj przyszła pora na HTC. Według Tajwańczyków w pierwszej kolejności (w ciągu najbliższych, 90 dni) Android 5.0 Lollipop powędruje do modeli HTC One (M7) oraz One (M8). Na aktualizację mogą też liczyć smartfony One mini oraz One mini 2 – niestety w ich przypadku HTC nie podało jeszcze konkretnych terminów. Te pojawią się dopiero w późniejszym czasie.

HTC twierdzi też, że dopiero poda pełną listę kompatybilnych urządzeń – więc te cztery smartfony niekoniecznie będą jedynymi, które dostaną Android 5.0. Możemy się jedynie domyślać, że do Lollipop zaktualizowane zostaną najnowsze sprzęty z rodziny Desire. Jeśli coś w tej kwestii pojawi się nowego – na pewno dowiecie się o tym ze SmartFan.pl, dlatego radzę częściej tu zaglądać.