HTC Sense 6.0 – appki

HTC One, One Max oraz One mini – wszystkie mogą liczyć na Sense 6.0

HTC wraz z premierą modelu One (M8) zaprezentowało także nową wersję nakładki na system Android, Sense 6.0. Niestety póki co tajwański producent nie podał żadnej informacji, które jego smartfony mogą liczyć na upgrade nakładki. Okazuje się jednak, że cała seria smartfonów One z 2013 roku dostanie nowego launchera.

HTC Sense 6.0 - appki

Na jednej ze stron internetowych pojawiła się tabela, która ujawnia plan aktualizacji sprzętów HTC do nowych wersji oprogramowania. Jeśli wierzyć tym informacjom, HTC One, One Dual SIM, One Max oraz One mini – na przełomie czerwca i lipca dostaną upgrade firmware, który będzie zawierał Sense 6.0.

HTC - aktualizacje VI,VII 2014

Wiele z pokazanych w tabeli urządzeń oczywiście już działa na bazie Androida 4.4 KitKat, jednak nadal nie posiadają one nakładki Sense 6.0. Czerwcowo-lipcowa aktualizacja firmware przyniesie więc dla nich jedynie Sense 6.0.

Niestety zła wiadomość jest taka, że smartfony HTC z 2012 roku nie dostaną Sense 6.0 ani nawet Sense 5.5. Nie ma też mowy o upgrade do KitKat. Jedynie HTC One XL z chipem Snapdragon jest potencjalnym kandydatem do Andka 4.4 KitKat oraz Sense 5.5.

Jakie smartfony HTC mogą jeszcze liczyć na Androida 4.4 KitKat? Według tabeli najnowszy system Google dostaną w kwietniu modele Desire 601 oraz Desire 700. Niestety tak jak w przypadku One XL, będzie tutaj Sense 5.5 a nie 6.0.

Pamiętajmy oczywiście, że tabela nie jest żadną, oficjalną informacją, więc ramy czasowe oraz dane dotyczące aktualizacji poszczególnych modeli – mogą się okazać nieprawdziwe.