HTC One – czarny

HTC One opóźniony, w polskich sklepach najwcześniej od 1 kwietnia

HTC One, czyli najbardziej oczekiwany w tym roku smartfon tajwańskiego producenta, już w drugiej połowie marca miał być dostępny w Polsce. Tak się jednak nie stanie.

HTC One - czarny

Niestety dla wszystkich osób, które z niecierpliwością czekają na One, mam niemiłą wiadomość. Właśnie wróciłem z pokazu tego supersmartfona, na którym miałem przyjemność porozmawiania z przedstawicielem firmy HTC. Według niego, sklepowa premiera One niestety nie nastąpi w pierwotnie zapowiadanym, marcowym terminie. Urządzenie ma wejść do sklepów 1 kwietnia, jednak według przedstawiciela realnym terminem pierwszych dostaw One, jest dopiero połowa kwietnia. Urządzenia już podobno „płyną” do Polski, jednak ich dotarcie zajmie jeszcze trochę czasu. Wypowiedź pracownika HTC potwierdza wcześniejsze informacje, według których tajwański gigant ma problem z produkcją One, a jego dostawy będą znacznie niższe, niż zakładano.

Swoją drogą, na pokazie HTC był dostępny egzemplarz testowy urządzenia, który mogłem pooglądać. Urządzenie robi piorunujące wrażenie. Jego cienka, smukła, aluminiowa obudowa oraz piękny ekran, wzbudzają bardzo pozytywne emocje. Wyświetlacz wydaje się być doskonały, zarówno jego kąty widzenia, jak i wyrazistość stoją na najwyższym poziomie. W ciemnej sali kinowej, gdzie cała prezentacja miała miejsce, udało mi się też zrobić kilka zdjęć nowym One. Fotografie wyświetlone na ekranie urządzenia robiły świetne wrażenie, były doświetlone i wyraźne.

Oczywiście na bardziej obszerne, wiarygodne informacje na temat One, musimy poczekać do pojawienia się pierwszych testów tego smartfona. Mam też nadzieję, że do czasu wejścia słuchawki do sklepów, HTC jeszcze trochę popracuje nad jego firmware. Pierwsze zdjęcia, wykonywane przedpremierową wersją One, nie wyglądały aż tak dobrze, jak reklamował to producent.


  • Nazir

    Mogą dla mnie ten model całkowicie wstrzymać i dać z nowym systemem WP8 a rynek konsumentów się bardziej ucieszy i będzie wybór czegoś ciekawszego z ekranem 5 cala a nie tylko Lumia920