HTC One – dziewczyna robi zdjęcie

HTC One – pierwsze zdjęcia i wideo nagrane kamerą UltraPixel

4 MP kamera UltraPixel, wbudowana w HTC One to jeden z największych atutów tego smartfonu. Jak w rzeczywistości sprawuje się aparat? Oto seria próbnych zdjęć, wykonanych za jego pomocą.

HTC One - dziewczyna robi zdjęcie

HTC One oficjalnie zadebiutował wczoraj. Tajwański producent chwalił się oczywiście zdjęciami wykonanymi smartfonem, jednak (jak pokazuje przykład „naciągania faktów” przez Nokię) zdjęciom producenckim raczej nie powinno się ufać. Całe szczęście w sieci już zaczynają się pojawiać pierwsze fotografie i filmy, nagrane kamerą UltraPixel.

Warto oczywiście dodać, że zdjęcia, które możecie poniżej oglądać, zostały wykonane przedprodukcyjnym egzemplarzem słuchawki. Całkiem możliwe, że do dnia premiery sklepowej HTC jeszcze bardziej udoskonali oprogramowanie kamery, poprawiając kilka błędów. Mimo wszystko, jak pokazuje doświadczenie – przedprodukcyjne egzemplarze, wystawiane na stoiskach producentów, są bardzo zbliżone do tych finalnych.

Fotografie są w pełniej rozdzielczości (2688 x 1520, 4 MP, 16:9) i nieskompresowane, dokładnie tak, jak „wypluł” je One. Pomyślicie pewnie, że ich rozdzielczość może być trochę mała, jednak moim zdaniem do codziennego użytkowania w zupełności wystarczy (nie musicie przecież drukować z nich billboardów).

Jakie macie wrażenia? Przypomnę tylko, że HTC One dysponuje własną, optyczną stabilizacją obrazu (zupełnie, jak Lumia 920) – to właśnie dzięki niej obrazy są wyraźne, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Moim zdaniem fotografie nie powalają jakością. Są, jak na klasę urządzenia – przeciętne. Co prawda ciemne miejsca widoczne na zdjęciach mają sporą ilość detali, jednak smartfon wyraźnie przejaskrawia jasne obiekty.

Poniżej możecie obejrzeć także film Full HD, przechwycony za pomocą HTC One. Trzeba przyznać, że (prócz momentów, gdy operator kieruje obiektyw na reflektor) wygląda świetnie. Optyczna stabilizacja robi oczywiście swoje i film jest zarejestrowany bez większych drgań. Zresztą – zobaczcie sami.

Jeszcze raz przypominam, że do nagrań wykorzystano przedprodukcyjny egzemplarz One. Z werdyktem dotyczącym tego, czy urządzenie robi dobre filmy i zdjęcia, radzę się wstrzymać do pierwszych testów sklepowych wersji HTC One.

Źródło: PhoneArena