HTC One vs iPhone 5 – test zderzeniowy

HTC One vs iPhone 5 – który jest bardziej odporny na upadki? (wideo)

HTC One i Apple iPhone 5 pod jednym względem są do siebie bardzo podobne. Obudowy obydwu urządzeń, zostały wykonane z aluminium. Jeśli interesuje Was, który smartfon lepiej spisał się podczas „drop testu”, zapraszam do dalszej lektury.

HTC One vs iPhone 5 - test zderzeniowy

Smartfony to niestety bardzo delikatne urządzenia. Już jedno upuszczenie naszego drogiego telefonu, może nas wpędzić w co najmniej kilkuset złotowe wydatki, związane z wymianą ekranu lub obudowy. Warto zauważyć, że w internecie toczą się często spory między użytkownikami, z których jedni twierdzą, że to metalowa obudowa jest wytrzymalsza, a drudzy, że plastikowa. Na poniższym filmie możecie dobrze zobaczyć, jak z upadkami na twardą, kamienną powierzchnię poradziły sobie smartfony HTC One i Apple iPhone 5.

Dla wyjaśnienia – „drop test” portalu AndroidAuthority, który zaraz obejrzycie, został przeprowadzony z trzech wysokości: bioder, klatki piersiowej oraz głowy. Jak urządzenia poradziły sobie z tymi torturami?

Według mnie test pokazuje, że obydwa smartfony pod względem wytrzymałości są do siebie bardzo zbliżone. Osoba przeprowadzająca test chyba słusznie zauważyła, że iPhone 5 miał sporego pecha, gdyż dziwnym trafem w większości przypadków, spadał na ekran. Do HTC One uśmiechnął się za to los, gdyż „nie zaliczał tak często gleby” prosto na wyświetlacz. Redaktor AndroidAuthority, aby uwiarygodnić test, na samym końcu celowo zrzuca One prosto na ekran. Efekt jest do przewidzenia, gdyż smartfon Tajwańczyków kończy (podobnie jak iPhone 5) ze zbitym szkiełkiem pokrywającym ekran.

Jeśli chodzi o obudowy testowanych smartfonów, to moim zdaniem One wypadł nieco gorzej. Maskownice zakrywające głośniki stereo, mają najwyraźniej tendencję do odpadania przy upadku. Niestety, ale po takim „zdarzeniu” elementu nie da się już tak solidnie zamontować, przez co kończymy z brzydkim, wybrakowanym urządzeniem.

Swoją drogą, test AndroidAuthority pokazuje wielką wadę metalowych obudów, które pod wpływem upadku wyginają się i deformują. Plastikowe obudowy są pod tym względem bardziej odporne, ze względu na większą elastyczność i mniejszą wagę. Tak w ogóle to jestem ciekawy, jak w „drop teście” wypadnie Galaxy S4, który został pokryty szkłem Gorilla Glass 3.

Źródło: AndroidAuthority