HTC One Developer Edition

HTC One w wersji deweloperskiej już dostępny

Tajwański producent poinformował, że wprowadza do sprzedaży deweloperską wersję swojego najnowszego flagowca, One. Ile za to cudo będzie trzeba zapłacić?

HTC One Developer Edition

Prezes HTC, Peter Chou w maju 2011 obiecał, że wszystkie, przyszłe smartfony tajwańskiego producenta, będą miały możliwość odblokowania bootloadera. HTC na początku dotrzymywało swojej obietnicy, niestety później projekt odblokowywania bootloaderów „zaorano”. Tajwańska firma chce mimo wszystko dotrzymywać swojej obietnicy, więc właśnie wypuściła na rynek deweloperską (programistyczną) wersję One.

HTC One Developer Edition jest najbardziej „wypasioną” wersją urządzenia. Znajdziemy tu 64 GB ROM, pełny zakres obsługiwanych częstotliwości (HSPA/WCDMA: 850/1900/2100 MHz, GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz, LTE: 700/850/AWS/1900 MHz (US)) oraz oczywiście brak jakiejkolwiek blokady bootloadera i karty SIM.

Niestety, jak już pewnie wiecie, HTC skupia się głównie na rynku amerykańskim, więc w zapowiedzi One DE jest mowa wyłącznie o dystrybucji tego urządzenia na terenie USA. Smartfon ma tam kosztować 649$, czyli zaledwie ok. 2090 zł. Musicie przyznać, że to bardzo niska cena, zważywszy na fakt, że u nas podstawowa, 32 GB wersja One z zablokowanym bootloaderem ma kosztować ok. 2700 zł. Dlaczego u nas musi być tak drogo? Może Wy znacie odpowiedź na to pytanie?

Źródło: HTC


  • Wojtek

    Super by było gdy sam telefon wyglądał jak na zdjęciu nad artykułem. Na taką obudowę bym się skusił zamiast aluminium 😀 Hartowane szkło po obu stronach? Ciekawa designerska wersja One 😀