HTC One X

HTC One X ma problem z zarządzaniem energią

Według osoby, która już tworzy nieoficjalne ROMy dla HTC One X – ten smartfon przez błąd tajwańskiego producenta, ma problem z zarządzeniem energią.

HTC One X

Użytkownik o nazwie mike 1986, będący członkiem forum XDA-Developers zdradził, iż model One X ma problem z zarządzeniem energią. Wszystko podobno przez to, że tajwański producent umieścił w złym katalogu aplikację zarządzania energią nVidia, znaną pod nazwą NvCPLSvc.apk. Program został umieszczony w błędnym katalogu /system/bin, zamiast w prawidłowym /system/app. Problem dotyczy międzynarodowej wersji One X z chipem Tegra 3 – czyli także tej, którą możemy kupić w Polsce.

Złe umieszczenie aplikacji NvCPLSvc.apk powoduje podobno 10-20% szybsze zużywanie baterii. Na forum XDA-Developers w odpowiednim wątku – już znajdziecie patch, który naprawia problem (link w źródle artykułu). Niestety do zaimplementowania tej nieoficjalnej poprawki, będziemy musieli zrootować smartfon, co może się wiązać z utratą gwarancji. Miejmy więc nadzieję, że HTC pilnie śledzi wszystkie wiadomości na temat swoich smartfonów – i wkrótce wypuści oficjalną łatkę. Do tego czasu radzę podróżować z ładowarka.

Źródło: PhoneArena, XDA-Developers