HTC-One-seria-0

HTC One X, One S i One V od 2 kwietnia w europejskich sklepach

HTC oficjalnie poinformowało, iż od 2 kwietnia do europejskich sklepów trafią trzy najnowsze smartfony tego producenta – HTC One X, One S i One V.

HTC One - seria

HTC podając termin 2 kwietnia miał konkretnie na myśli trzy kraje Europy – Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Miejmy jednak nadzieję, że w wyznaczonym terminie będzie można kupić serię One w całej Europie.

Warto dodać, iż dzisiejsza, oficjalna informacja, kłóci się nieco z doniesieniami, które wyszły na światło dzienne kilka dni temu – według których model HTC One S miał pojawić się w sklepach dopiero w czerwcu.

Pewnie wielu z Was z utęsknieniem czeka, aż w polskich sklepach pojawi się HTC One X – czterordzeniowy, flagowy model tajwańskiego producenta, wyposażony w 4.7-calowy ekran. Pozostałe dwa smartfony, One S i One V, wyposażone odpowiednio w 4.3-calowy i 3.7-calowy ekran, nie są już tak atrakcyjne, chociaż oczywiście będą kosztować dużo mniej.

Jak na chwilę obecną przedstawiają się przedsprzedażowe ceny One X, S i V w Polsce? HTC One X zamówimy za 2700zł, One S wyceniono na 2200zł, natomiast One V można „zaklepać” za kwotę 1300zł. Trzeba przyznać, że ceny w tej chwili mocno odstraszają, jednak można śmiało przewidzieć, iż zaraz po premierze, kiedy minie już fala „dzianych zakupowiczów” – zweryfikuje je rynek i dość mocno spadną.

Źródło: The Unwired, HTC