HTC One XC

HTC One XC z Snapdragon S4 quad-core już w Chinach

HTC zaprezentowało w Chinach swój najnowszy, i jak do tej pory – najmocniejszy smartfon z OS Android. Oto model HTC One XC.

HTC One XC


Słuchawkę pokazano podczas chińskich targów telekomunikacyjnych Chinese Telecommunications Fair. Według producenta, One XC ma czterordzeniowy chip Snapdragon S4 z procesorem 1.5 GHz, 1 GB RAM, 4.7-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 pikseli (prawdopodobnie identyczny, jak ten z HTC One X) oraz 8 MP kamerę z 28 mm obiektywem o światłosile f/2.0. Design urządzenia, stanowi połączenie koloru złotego i czerni – zresztą, zobaczcie sami w poniższej galerii.

Wszystko wygląda pięknie, niestety nie wiadomo, czy tajwański producent ma zamiar sprzedawać swój nowy smartfon poza Chinami. Według portalu GizChina, HTC One XC będzie sprzedawany w niebywale niskiej cenie, zaledwie 310 dolarów (około 1010 zł). Cena wydaje się wręcz nieprawdopodobna, tym bardziej, że gorszy model, One X – można u nas kupić, ale za dwukrotnie wyższą kwotę. Czyżby HTC miało zamiar konkurować o rynek chiński z tamtejszym potentatem, firmą Xiaomi, która przecież właśnie wypuszcza do sklepów smartfon Xiaomi Mi-Two, z bardzo podobną specyfikacją i ceną?

Źródło: GizChina