HTC One – Nexus Edition

HTC One zupełnie jak Nexus

Na konferencji D11 właśnie zaprezentowano HTC One w wersji „Nexus User Experience”, co to oznacza? Mniej więcej tyle, że każdy użytkownik, który kupi ten smartfon, dostanie w nim wszystkie dobrodziejstwa, jakie daje posiadanie googlowskiego Nexusa.

HTC One - Nexus Edition

Owe „dobrodziejstwa” to oczywiście czysty, niebrandowany system Android oraz zawsze świeże aktualizacje systemowe, płynące prosto od Google. Taki smartfon ma też swoje wady, bo w odróżnieniu od zwykłego HTC One, urządzenie nie posiada żadnej, stworzonej przez tajwańskiego producenta funkcjonalności, jak np. nakładki Sense 5, Blink Feed, czy też zaawansowanych funkcji aparatu.

Wiem, że w Polsce całkiem sporo osób byłoby zainteresowanych kupnem HTC One Google Edition, jednak smartfon będzie dostępny wyłącznie w sklepie Google Play i tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Urządzenie, będzie dostarczane z 32 GB pamięci masowej i systemem Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean, ma kosztować 599$, czyli jakieś 1960 zł. Co ciekawe, One jest aż o 50$ tańszy, niż Galaxy S4 Google Edition. Pierwsze dostawy tego „czystego” One rozpoczną się 26 czerwca.

Gdyby ktoś się zastanawiał, to wyjaśniam, że niniejszy HTC One dysponuje taką samą specyfikacją sprzętową, co wariant podstawowy. Wewnątrz znajdziemy m.in. Snapdragona 600 z czterema 1.7 GHz rdzeniami Krait, 2 GB RAM oraz 4.7″ ekranem Super LCD3 o rozdzielczości Full HD.

Czy One Google Edition będzie kiedyś dostępny w Polsce? Niestety, nie ma co na to liczyć. Google w swoim sklepie Google Play nie sprzedaje u nas sprzętu, a jedynie oprogramowanie. Jedyną metodą aby dostać w swoje ręce ten model, będzie zapewne skorzystanie z portalu aukcyjnego eBay, lub poproszenie o przysługę znajomego z USA.

Źródło: HTC