HTC One – dystyngowany

HTC podejmie współpracę z firmą Bose?

Firmę Bose powinni znać wszyscy ci, którzy w choć niewielkim stopniu interesują się różnymi rozwiązaniami i systemami audio dostępnymi na rynku. Według ostatnich doniesień, tajwański producent telefonów komórkowych HTC chce wynieść dźwięk wydobywający się ze swoich flagowych smartfonów na zupełnie nowy poziom właśnie za sprawą rzekomej współpracy z amerykańskim producentem sprzętu audio.

HTC One - dystyngowany

Współpraca ta ma przede wszystkim skupić się na pracy nad nowymi generacjami systemu BoomSound, jaki ma być w dalszym ciągu stosowany w nowych odsłonach flagowego modelu HTC One. System ten ma bardzo proste zadanie – ma dostarczyć właścicielowi smartfona czysty, wyrazisty i wysokiej jakości dźwięk, który ma odróżniać HTC od konkurencji.

Innym celem, jaki ma przyświecać zespołowi utworzonemu dzięki tej współpracy jest podobno zmniejszenie obecnych głośników, jakie znajdujemy na przedniej części obudowy HTC One. Taki zabieg ma oczywiście spowodować zmniejszenie górnej oraz dolnej ramki, co pozwoli tym samym na zastosowanie większego wyświetlacza w kolejnych odsłonach modelu HTC One. Dlaczego jest to ważne? Wystarczy porównać wspomniany wcześniej model tajwańskiego producenta z chociażby smartfonem LG G3. Są to urządzenia o zbliżonych gabarytach, jednak to właśnie w modelu LG znajdziemy wyświetlacz większy aż o pół cala w stosunku do HTC One.

HTC-One-press

Wiemy nie od dziś, że HTC w szczególny sposób skupia się na dźwięku, jaki wydobywa się z jego urządzeń. Mamy przecież na rynku HTC One (M8) w wersji Harman/Kardon, a więc kolejnego giganta branży audio. Jestem bardzo ciekaw czy współpraca z firmą Bose dojdzie do skutku i jakie będą jej efekty.