HTC Desire 820 – zwiastun

HTC potwierdza Desire 820 – smartfon z 64-bit chipem Snapdragon 615

HTC pod względem ilości prezentowanych, nowych urządzeń, mocno odstaje na tle konkurencji. Mam oczywiście świadomość, że czasami lepiej jest wypuszczać mniej sprzętów, ale bardziej zróżnicowanych i dopracowanych (a nie serię klonów, jak to robi np. Samsung). Mimo wszystko HTC nieco w swojej skromności przesadza. Całe szczęście zanosi się na to, że ten tajwański producent podczas targów IFA 2014 pokaże nowy smartfon, model Desire 820.

HTC Desire 820 - zwiastun

HTC oficjalnie potwierdziło istnienie Desire 820 za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na chińskim portalu Weibo. Co jest niezwykłego w tym sprzęcie? Według producenta będzie to pierwszy na świecie, 8-rdzeniowy, 64-bitowy smartfon. Jeśli sprzęt jest oparty o chip firmy Qualcomm będzie to oznaczać, że w jego wnętrzu znajdziemy Snapdragona 615, który składa się z ośmiu rdzeni Cortex-A53 (to taki 64-bitowy odpowiednik Cortex-A7) oraz układu graficznego nowej generacji, Adreno 405.

Tajwański producent ujawnia także, iż premiera Desire 820 ma nastąpić już 3 września, na specjalnej konferencji prasowej HTC, podczas targów IFA 2014. Niestety nikt nie wie, czy HTC Desire 820 to smartfon, który będzie sprzedawany tylko w Chinach, czy może Tajwańczycy chcą go udostępnić także dla reszty świata. Jeśli o mnie chodzi to mam wielką nadzieję, że HTC wypuści ten smartfon także i u nas. Widzę w tym urządzeniu doskonałą konkurencję dla Samsunga Galaxy Alpha (o ile ekran w Desire 820 nie okaże się zbyt wielki).