htc – logo

HTC pozywa do sądu Apple

Zapowiada się nam kolejna mydlana opera – tym razem HTC złożyło pozew w amerykańskim sądzie przeciwko Apple.

HTC

Pozew dotyczy tego co zwykle – czyli naruszenia własności intelektualnej (patentów). Jeśli chodzi o konkrety, to HTC zarzuca Apple łamanie dwóch patentów:

  1. Sieć Wi-Fi, która pozwala użytkownikom na bezprzewodowe łączenie wielu urządzeń w domu, w pracy lub w miejscu publicznym.

  2. Procesorowej technologii komunikacji, która umożliwia bezproblemową integrację PDA i telefonu komórkowego w jednym urządzeniu.

Jak możecie zauważyć, treść patentów jest sformułowana dość ogólnikowo – praktycznie każde obecnie dostępne mobilne urządzenie na rynku z wbudowanym Wi-Fi, łamie te patenty.

Chciało by się powiedzieć, „kto od miecza wojuje, ten od miecza ginie”, przecież Apple jest ostatnio mistrzem w pozwach sądowych – czyżby jego rywale zaczęli w walce o rynek wykorzystywać ten sam oręż, co Apple? Pamiętajmy, iż nie tylko Apple dysponuje patentami – a jeśli wielu producentów zacznie pozywać „Jabłuszko”, to może się to źle skończyć dla firmy Stevea Jobsa. Jedno jest pewne, rozpoczęła się era pozwów sądowych i żniw dla prawników – która potrwa tak długo, jak długo patenty będzie można interpretować na sto różnych sposobów.

Źródło: HTC