HTC Butterfly 2

HTC prezentuje Butterfly 2 dla rynków południowoazjatyckich

HTC właśnie zaprezentowało swój nowy smartfon, model Butterfly 2. Niestety, ale z pierwszych informacji płynących od tajwańskiego producenta wynika, że urządzenie będzie sprzedawane wyłącznie na rynkach azjatyckich: Hong Kongu, Indiach, Malezji, Singapurze oraz Tajlandii.

HTC Butterfly 2

Butterfly 2 posiada całkiem „przyjemną” specyfikację, która obejmuje 5.0″ ekran o rozdzielczości Full HD, chipset Snapdragon 801 z czterema rdzeniami o taktowaniu 2.5 GHz, 2 GB RAM, 16/32 GB pamięci na dane oraz slot na kartę microSD.

Kamera zamontowana w Butterfly 2 jest w zasadzie potężniejsza, niż ta z HTC One (M8). M8 był ganiony za to, że posiada tylko 4 Mpix kamerkę, podczas gdy Butterfly 2 ma na swoim wyposażeniu 13 Mpix sensor z obiektywem o światłosile f/2.0 i ogniskowej 28 mm. Żeby nie było – jest tu także funkcja HTC Duo Camera, pomagająca w uzyskiwaniu efektu rozmycia tła (bokeh). Kamera potrafi także nagrywać filmy 1080p. Jeśli ktoś prowadzi wideokonferencje lub często wykonuje selfie, to do tego celu posłuży mu 5 Mpix kamera z przodu urządzenia.

HTC Butterfly 2 na dokładkę posiada frontowe głośniki stereo BoomSound, a jego dźwięk jest wspierany przez LiveStage Signal Processing Technology firmy Harman Kardon. Smartfon zasila 2700 mAh bateria, a system stanowi tu najnowsza, dostępna oficjalnie odsłona Androida – 4.4 KitKat.

Butterfly 2 trafi do sklepów we wcześniej wspomnianych krajach już 2 września. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana. Niestety (podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony Butterfly) nie mamy nawet co liczyć na to, że Butterfly 2 pojawi się w Polsce.