HTC-Desire-V-0

HTC prezentuje smartfon z dual-SIM – Desire V

HTC zaprezentowało swój pierwszy smartfon wyposażony w dual-SIM – model Desire V.

HTC Desire V

HTC do tej pory nie miało w swojej ofercie smartfona, który obsługiwałby dwie karty SIM jednocześnie. Desire V ma dwa sloty na kartę SIM – pierwszy z nich obsługuje trójzakresowy GSM, czterozakresowy GSM/EDGE oraz dwuzakresowe HSPA. Drugi slot SIM obsługuje to samo, co slot pierwszy, lecz bez dwuzakresowego HSPA.

Jeśli chodzi o specyfikację – Desire V ma 4-calowy ekran WVGA, chipset Qualcomm MSM7227A z jednordzeniowym CPU Cortex-A5 o taktowaniu 1GHz oraz grafiką Adreno 200. Pozostała część parametrów, to 512MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, 5MP kamera z fleszem LED i nagrywaniem VGA, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, radio FM oraz slot na karty microSD. Tajwański producent wyposażył urządzenie w system Android 4.0 Ice Cream Sandwich wraz z nakładką HTC Sense 4.0 UI. W Desire V nie zabrakło także dźwięku Beats Audio.

HTC Desire V powinien już na początku lipca pojawić się w azjatyckich sklepach a krótko potem – także w europejskich. Według producenta cena słuchawki wyniesie około 275 euro, czyli jakieś 1215zł.

Źródło: GSMArena