HTC – logo

HTC producentem roku 2011

GSMA na targach Mobile World Congress w Barcelonie nagrodziła firmę HTC, nadając jej tytuł „Producent Roku 2011”.

HTC logo

GSM Association (GSMA) jest organizacją zrzeszającą operatorów sieci komórkowych na całym świecie. HTC zostało wybrane do nagrody spośród dwóch innych producentów: Samsung i Apple. GSMA swój wybór argumentuje następująco:

HTC budowało swoją pozycję od zera, ze świeżym spojrzeniem na marketing i markę, oraz silnym portfolio różnych urządzeń i platform. Firma okazała się pewnym i popularnym producentem telefonów. Doskonała komunikacja i dobry serwis konsumenta sprawiają, że ta nagroda jest w pełni zasłużona.

Trochę, a nawet bardzo dziwi fakt, że to HTC dostało tę nagrodę, a nie np. Samsung, który dokonał raczej dużo więcej przez ostatni rok, niż HTC. Chyba, że GSMA traktuje tę nagrodę, jako zachętę do dalszego działania – w takim wypadku nagroda trafiła do właściwej firmy.

HTC zaprezentował fatalne smartfony na targach MWC w Barcelonie, głównie „odgrzewane kotlety” w nowej obudowie i trochę zmienionym hardware. HTC najwyraźniej zawiązało współpracę z Facebookiem Zuckerberga, gdyż zaczyna produkować urządzenia z „fantastycznym”, „nowatorskim” i jakże wszystkim „przydatnym” przyciskiem szybkiego dostępu do Facebooka. A to w momencie, kiedy się wydawało, że przypisywane na stałe przyciski to przeszłość, o której należy zapomnieć. Przykro patrzeć, jak firma, która wypuszczała doskonałe wręcz słuchawki – dzisiaj stała się cieniem samej siebie.

HTC na targach w Barcelonie nie stanowi praktycznie żadnej konkurencji dla topowych produktów Samsunga, czy też LG. Mam nadzieję, że nagroda, którą otrzymało HTC wpłynie jakoś na firmę, a nie rozleniwi. HTC wyraźnie zgubiło dobrą drogę, którą podążało przez ostatnie lata.

Źródło: mobileburn.com