HTC One X

HTC przyznaje: jest problem z Wi-Fi w One X

Po lawinie narzekań ze strony użytkowników – tajwański producent, firma HTC nareszcie przyznała, że One X ma problem z łącznością Wi-Fi.

HTC One X

Użytkownicy narzekali głównie na słaby zasięg odbiornika Wi-Fi w One X. Podobno zasięg można było na chwilę poprawić – ściskając smartfon w odpowiednim miejscu. Na YouTube pojawiły się nawet filmy, przedstawiające jak ww. problem naprawić. Wiązało się to niestety z ryzykiem trwałego uszkodzenia elementów One X i jednoczesną utratą gwarancji.

Wracając jednak do tematu – europejski oddział HTC przyznał, że międzynarodowa wersja One X ma wadliwie zamontowaną antenę Wi-Fi:

Po zbadaniu pojedynczych przypadków związanych z problemem połączenia WiFi w HTC One X, stworzyliśmy poprawkę, która wzmacnia powierzchnię telefonu wokół punktów łączenia anteny Wi-Fi. Pomimo tego, że wielu klientów nie doświadczało żadnych problemów z siłą sygnału Wi-Fi – podjęliśmy natychmiastowe działania w celu wdrożenia poprawek w naszym procesie produkcyjnym, które zapobiegną tego typu problemom w przyszłości.

Oświadczenie HTC niestety nie wspomina, co mają zrobić osoby, które kupiły „starą wersję” One X – wyprodukowaną jeszcze przy pomocy wadliwych metod. Chyba jedynym wyjściem w takiej sytuacji (jeśli oczywiście odczuwamy problem ze słabym sygnałem Wi-Fi), jest oddanie telefonu do serwisu gwarancyjnego.

Źródło: HTC, GSMArena