HTC_Pyramid_Smartbench

HTC Pyramid w benchmarku, dwurdzeniowy Snapdragon rozczarowuje

Pojawił się pierwszy test dwurdzeniowego Snapdragona, który jest zamontowany w HTC Pyramid.

HTC Pyramid Smartbench

O HTC Pyramid pisałem już wczoraj, ale jeszcze wtedy nie wiadomo było nawet, jaki CPU jest montowany w tym urządzeniu. Dzisiaj wiemy na ten temat zdecydowanie więcej. HTC Pyramid został przetestowany benchmarkiem Smartbench 2011, a wyniki zestawione wraz z innymi smartfonami.

Wyniki, które można oglądać na screenie powyżej nie zachwycają. HTC Pyramid uzyskał 1744 punktów w teście wydajności i 1642 punktów w teście graficznym. Test wydajnościowy opiera się głównie na CPU, natomiast test graficzny – jak sama nazwa wskazuje, na układzie graficznym. Wynik dwurdzeniowego układu 1.2GHz MSM8260 jest tylko 70% lepszy, niż chipu 1GHz MSM8255 z pojedynczym rdzeniem i niższym taktowaniem procesora.

HTC Pyramid - Tabela

W HTC Pyramid zastosowano układ graficzny Adreno 220, który okazał się tylko 30% szybszy, niż starszy GPU Adreno 205. To mocne rozczarowanie, gdyż Adreno 220 miał dać dwukrotny wzrost wydajności w stosunku do Adreno 205. Układ graficzny montowany w Pyramid nie ma obecnie nawet szans pokonać GPU montowanego w leciwym już Samsungu Galaxy S.

HTC Pyramid Zestawienie

Jakie wnioski można wysnuć z tych testów? HTC Pyramid i jego hardware są najprawdopodobniej nadal dopracowywane, obecne wyniki są dość kiepskie, ale pozostaje mieć nadzieję, że wersja rynkowa, zarówno układu MSM8260, jak i samego HTC Pyramid będzie mieć o wiele lepszą wydajność.

Źródło: Smartphone Benchmarks (1), (2), Qualcomm