HTC-Radar-0

HTC Radar i HTC Titan oficjalnie zaprezentowane

Ponad tydzień temu HTC obiecało, że 1 września pokaże „co dalej”. Firma dotrzymała umowy – i zaprezentowała dwa nowe smartfony z Windows Phone 7 na pokładzie, modele HTC Titan i HTC Radar.

HTC Radar

Zacznę od urządzenia, które z zaprezentowanych dwóch urządzeń, jest tym nieco gorszym, mówię tu o HTC Radar. O Radar tak naprawdę już trochę słyszeliśmy, wcześniej te urządzenie nosiło nazwę kodową Omega – przedstawiałem nawet film, z udziałem tego smartfonu w roli głównej.

Teraz, po oficjalniej prezentacji – możemy poznać i zweryfikować jego specyfikację. Radar to urządzenie z jednordzeniowym procesorem 1GHz Qualcomm Snapdragon, 512MB pamięci RAM, 3.7-calowym ekranem, 5MP kamerą i łącznością HSPA. Smartfon jest wyposażony w najnowszą wersję systemu Microsoftu – Windows Phone 7.5 Mango. HTC Radar zapowiada się na dość ciekawe, budżetowe urządzenie.

HTC Titan

Przejdźmy teraz do HTC Titan, smartfonu, który do niedawna nosił nazwę kodową HTC Eternity – o nim również pisałem niejednokrotnie. Titan to smartfon o lepszej specyfikacji, niż Radar. Został on wyposażony w ogromny, 4.7-calowy ekran SLCD o rozdzielczości 800×480 pikseli, jednordzeniowy procesor 1.5GHz Qualcomm Snapdragon, 8MP kamerę, oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Titan, tak jak i Radar – będzie sprzedawany z systemem Windows Phone 7.5 Mango na pokładzie.

Szczerze mówiąc HTC nie „robi szału” swoimi smartfonami z WP7. Jego londyńską prezentację już na starcie przyćmił Samsung, który zaprezentował kolejne „kombajny” z dwurdzeniowymi procesorami, świetnymi wyświetlaczami i toną RAMu. Miejmy nadzieję, że HTC wkrótce wróci na właściwy tor i zacznie solidnie konkurować z Samsungiem – bo w tej chwili zostaje sporo w tyle i nie pokazuje nam nic nowego. Gwoli ścisłości – cena i data premiery HTC Titan i Radar, nie są w tej chwili znane.

Poniżej umieszczam filmy portalu Engadget, na którym możemy dość dokładnie pooglądać smartfony HTC Titan i Radar „w akcji”.

Aktualizacja: Znane są już ceny tych dwóch smartfonów, Titan w Niemczech ma kosztować 609 euro (ok. 2300zł), natomiast Radar będzie do nabycia w cenie 399 euro (ok. 1700zł).

Źródło: BGR, Engadget, Pocketnow