htc – logo

HTC radzi sobie coraz gorzej: 60% spadek dochodu w październiku

HTC opublikowało wyniki swojej sprzedaży za październik tego roku. Okazuje się, że dochód firmy topnieje w zastraszającym tempie.

htc

Dochód tajwańskiego producenta smartfonów i tabletów w poprzednim miesiącu, wyniósł 588 milionów dolarów. Jest to zatrważający, 60% spadek w porównaniu z październikiem 2011, kiedy to dochód firmy wyniósł 1.5 miliarda dolarów. Co może być przyczyną tak silnych spadków?

Wiele osób zarzuca HTC nieporadność marketingową. Firma potrafi przecież stworzyć świetne smartfony, niestety jej marketing kuleje. Podczas gdy w telewizji jest pełno spotów, reklamujących nowe produkty Samsunga i Apple, HTC milczy. Oczywiście reklamy to nie wszystko. Inną kwestią jest fakt, że HTC chyba nie wytrzymuje konkurencji z Samsungiem, który tworzy świetne i tanie urządzenia, a w dodatku umiejętnie buduje wokół nich marketing. Apple również swoim iPhone 5 zabrało HTC spory kawał rynku.

Pojawiają się także głosy, że HTC może i produkuje dobry sprzęt, lecz gorzej wypada pod względem oprogramowania. Co prawda nakładka na system HTC Sense UI jest jedną z lepszych, niestety brakuje innego typu funkcjonalności, którymi raczy nas np. Samsung (jak Smart Stay, zaawansowana obsługa gestów, Multi-View itp.).

Osobiście bardzo się dziwię, że tajwański producent tworząc doskonały produkt, jakim jest smartfon HTC J butterfly – nie stara się sprzedać go na całym świecie, lecz ogranicza do wybranych rynków. W ten sposób HTC traci potencjalne, duże zyski – jestem pewien, że tak dobre urządzenie znalazłoby wielu nabywców na całym świecie, w tym i Europie. Miejmy nadzieję, że firma ocknie się z letargu, zweryfikuje swoją politykę i wreszcie zdobędzie konsumentów.

Źródło: PhoneArena