HTC rezygnuje z klawiatur QWERTY
Designerzy z HTC poinformowali, że mają zamiar całkowicie zrezygnować z klawiatur QWERTY w smartfonach.
Redaktorzy portalu Pocket-lint, którzy byli na imprezie Frequencies w Seattle, mieli okazję porozmawiać z grupą designerów firmy HTC. Niestety, nie mają oni zbyt dobrych wiadomości dla wielbicieli smartfonów z klawiaturami QWERTY. Przedstawiciele HTC wyrazili się jasno – firma całkowicie porzuci klawiatury QWERTY w smartfonach. Jaka jest przyczyna tej decyzji?
Pewnie nie każdy pamięta, iż latem zeszłego roku HTC zaprezentowało smartfon, oparty o system Android – model ChaCha. Niestety, zainteresowanie tą słuchawką wyposażoną w klawiaturę QWERTY i dedykowany przycisk do Facebooka, było w najlepszym przypadku średnie. Możemy się więc domyślać, że nie najlepszy wynik sprzedaży HTC ChaCha, wpłynął na podjęcie decyzji o porzuceniu klawiatur QWERTY.
Wygląda więc na to, że powoli nastaje kres fizycznych klawiatur w smartfonach – i każdy powinien zacząć się przyzwyczajać do klawiatur wirtualnych.
Źródło: Pocket-lint
Podobne Artykuły