HTC Rhyme

HTC Rhyme (Bliss) oficjalnie, w październiku w Europie

Smartfon HTC Rhyme, którego dotąd znaliśmy jako Bliss – wkrótce trafi na rynek europejski.

HTC Rhyme


Urządzenie w pierwszej kolejności zawita do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do tamtejszej sieci Verizon (29 września), by potem rozprzestrzenić się na resztę świata, w tym Europę (październik). Niestety w tej chwili nie jest znana jego przyszła cena.

Rhyme to smartfon przeznaczony dla kobiet, który kryje w swoim wnętrzu układ Qualcomm MSM8255 Snapdragon, z jednordzeniowym procesorem 1GHz Scorpion, grafiką Adreno 205, oraz 768MB pamięci RAM. Urządzenie posiada 3.7-calowy ekran WVGA, 5MP kamerę, 4GB pamięci wewnętrznej, oraz 8GB kartę microSD (w zestawie). Całość została oparta o Android w wersji 2.3 Gingerbread, z zainstalowaną nakładką HTC Sense 3.5.

Co ciekawe, smartfon będzie sprzedawany w dość bogatym, opcjonalnym zestawie – ze stacją dokującą, opaską sportową na rękę, zestawem słuchawkowym Bluetooth w kolorze smartfona, słuchawkami, oraz brelokiem w kształcie sześcianu, który przypięty do smartfona – świeci przy nadchodzącym połączeniu. Urządzenie ma być dostępne w kilku różnych kolorach (wersja Europejska będzie chyba srebrna). Dziwi mnie jednak fakt, że HTC kieruje ten smartfon wyłącznie do kobiet – przecież nie jeden facet byłby z niego zadowolony, a i zyski HTC większe.

Źródło: GSMArena