htc – logo

HTC Runnymede – 4.7-calowy ekran i słuchawki Beats By Dr. Dre

HTC ma w drodze nowy smartfon z górnej półki – model Runnymede z systemem Android i gigantycznym, 4.7-calowym ekranem.

HTC

HTC Runnymede zapowiada się na niezwykłe urządzenie – i to nie tylko, ze względu na ogromny ekran. Smartfon zostanie wyposażony w 1.5GHz, jednordzeniowy procesor MSM8255, 768MB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, 8MP kamerę główną z podwójnym fleszem LED i możliwością nagrywania wideo w jakości 720p, oraz 1.3MP kamerkę do rozmów wideo. Urządzenie (jak już wspominałem wcześniej) będzie zaopatrzony w olbrzymi, 4.7-calowy ekran o rozdzielczości 480×800 pikseli.

Runnymede ma działać w oparciu o system Android 2.3.4 Gingerbread. Co ciekawe, do zestawu ze smartfonem będą dołączane szpanerskie, duże, nauszne słuchawki z linii Beats By Dr. Dre.

Co prawda specyfikacja urządzenia nie robi ogromnego wrażenia (poza ekranem) – to jednak pragnę nadmienić, że Runnymede będzie mieć kilka walorów, którymi może się pochwalić. Urządzenie (a konkretnie jego kamera) zostanie rzekomo zaopatrzone w nowoczesny sensor, tzw. BSI (Back-side illumination), który ma o wiele lepsze parametry, niż zwykłe sensory, montowane w smartfonach (BSI są dużo czulsze a poziom ich szumów jest bardzo niski). Jak to tłumaczyć na język polski? Takim sensorem będzie można wykonać doskonałe zdjęcie / film, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych – bez rozmazywania i tracenia na jakości. Kamera w Runnymede ma mieć dodatkowo świetną jasność obiektywu (f/2.2), oraz szeroki kąt „widzenia” (28mm). Według informacji – aparat tego smartfona nakręci też filmy z szybkością 60 klatek na sekundę.

W co jeszcze HTC wyposaży ten „kombajn”? Dźwięk SRS Surround, podwójny mikrofon, oraz rozpoznawanie, kiedy słuchawki Beats są podłączone. Nie wiadomo niestety jeszcze, kiedy, gdzie i za ile Runnymede pojawi się w sklepach – wiadomo jednak, że nastąpi to do końca tego roku.

Źródło: Pocketnow