HTC-Runnymede-0

HTC Runnymede – pierwsze zdjęcie prasowe

Portal Pocketnow dotarł do pierwszego zdjęcia smartfonu HTC z potężnym, 4.7-calowym ekranem – HTC Runnymede.

HTC Runnymede

O Runnymede pierwszy raz mogliśmy usłyszeć pod koniec sierpnia, kiedy to wyciekła praktycznie cała jego specyfikacja. Niestety, aż do dziś nie mieliśmy okazji zobaczenia tego smartfona.

Runnymede to urządzenie wyposażone w jednordzeniowy, 1.5GHz procesor MSM8255, 768MB pamięci RAM, 16/32GB ROM, 8MP kamerę z podwójnym fleszem LED, oraz 1.3MP kamerkę do wideorozmów. Smartfon jest oparty o system Android 2.3.4 Gingerbread. Chyba najbardziej niezwykłą cechą tego urządzenia – jest potężny, 4.7-calowy ekran o rozdzielczości 480×800 pikseli. Więcej o Runnymede możecie przeczytać TUTAJ.

Wracając do zdjęcia, przedstawiającego ten smartfon – to trzeba przyznać, że wygląda całkiem zwyczajnie. Fanatycy Apple powiedzą pewnie, że jest podobny do iPhone – a firma z Cupertino powinna za to pozwać HTC do niemieckiego sądu.

Urządzenie, chociaż ma wielki ekran – to nie zachwyca swoją specyfikacją, w dobie dwurdzeniowych procesorów zostaje raczej daleko w tyle. Portal Pocketnow dotarł również do ceny Runnymede, niestety nie przedstawia się ona zachęcająco – za 16GB wersję przyjdzie nam zapłacić 530 funtów (ok. 2665zł), natomiast wersja 32GB to już wydatek 560 funtów (ok. 2825zł). Smartfon zostanie najprawdopodobniej oficjalnie zaprezentowany 20 września, na konferencji prasowej zapowiedzianej niedawno przez HTC.

Niestety