htc-sensation-lg-optimus-moto-atrix-samsung-galaxy-s-benchmark

HTC Sensation: benchmark grafiki

Najnowszym smartfon firmy HTC – Sensation, został przetestowany w benchmarku pod względem wydajności układu graficznego.

HTC Sensation

Testy zostały przeprowadzone przez portal GLBenchmark. Benchmark, jaki zastosowano do testów – to oczywiście GLBenchmark w wersji 2.0. Smartfon przetestowano niestety tylko jeden raz, co daje nam tylko powierzchowne wyniki.

Benchmark HTC Sensation

HTC Sensation został wyposażony w układ graficzny Adreno 220, który radzi sobie bardzo dobrze – w testach jest 7% szybszy, niż Tegra 2 w Motoroli Atrix, 26% szybszy, niż LG Swift 2X, oraz 41% szybszy, niż moduł graficzny w Samsungu Galaxy S.

W różnicach procentowych, które przed chwilą podałem – zostały uwzględnione rozdzielczości ekranów testowanych smartfonów. Mniejsza rozdzielczość ekranu, to mniej pikseli do wyświetlenia, dlatego nie można tak samo liczyć smartfona z mniejszą rozdzielczością, co tego z dużą rozdzielczością. HTC Sensation i Motorola Atrix posiadają wyświetlacze o rozdzielczości 960×540, natomiast LG Swift 2X i Samsung Galaxy S – mają ekrany o mniejszej rozdzielczości (800×480 pikseli). Należy tez pamiętać, że Sensation jest oparty o procesor taktowany z częstotliwością 1.2GHz, co daje mu przewagę nad resztą testowanych urządzeń.

Źródło: GLBenchmark