HTC-sensation-evo-3d

HTC Sensation i EVO 3D zrootowane

Dla urządzeń HTC Sensation oraz EVO 3D dostępny jest już root, dzięki któremu będziemy mogli uzyskać dostęp do plików systemowych smartfonu.

HTC Sensation i EVO 3D

Dla urządzeń powstał program o nazwie Fre3vo, który wprowadza tzw. „temp-root” – czyli root, który nie jest niestety stały – gdyż znika po restarcie urządzenia. Użytkownicy forum XDA-Developers jednak już pracują nad pełnym rootem (S-OFF), który uzyskamy programem Fre3dom. Co daje nam root? Przede wszystkim dostęp do plików systemowych – dzięki czemu możemy wprowadzić pewne modyfikacje w systemie, odinstalować wbudowane w ROM aplikacje, lub dokonać backupu programem Titanium Backup.

Instalacja Fre3vo nie jest jednak prosta, musimy w tym celu posłużyć się kilkoma komendami wysyłanymi poprzez „adb shell”. Zaawansowani użytkownicy wiedzą o co chodzi, a ci, którzy nie wiedzą – niech lepiej sami nie próbują. Instrukcję instalacji Fre3vo, jak i sam program znajdziecie w linku pod artykułem. Przypominam jednak, że rootując swój smartfon możecie go trwale uszkodzić i bezpowrotnie stracić gwarancję.

Źródło: XDA-Developers