htc-sensation-1

HTC: smartfon Sensation nie cierpi na tzw. „uchwyt śmierci”

Firma HTC zaprzeczyła, jakoby ich flagowy model – Sensation, miał fatalną przypadłość tzw. „uchwytu śmierci” (ang. „death grip”).

HTC Sensation

Kilka dni temu opisywałem wyniki testów portalu Nordic Hardware, dotyczące zasięgu w smartfonie HTC Sensation. Okazało się wtedy, że Sensation ma brzydką przypadłość, polegającą na utracie zasięgu sieci WiFi i Bluetooth – podczas „nieodpowiedniego” trzymania smartfonu. Wszyscy okrzyknęli tę wadę, jako tzw. „uchwyt śmierci”, na który cierpiał iPhone – i który był (i jest) powodem wielu żartów nt. firmy Apple.

Firma HTC zareagowała na pojawiające się na całym świecie artykuły, nt. „uchwytu śmierci” w Sensation – i wydała oświadczenie. Czytamy w nim, iż „Każdy telefon doświadcza nieznacznych wahań w sile sygnału, gdy antena jest objęta w całości przez dłoń i / lub palce. Jednakże w normalnych warunkach nie ma to wpływu na działanie telefonu.”.

Pierwsza część oświadczenia, to z całą pewnością prawda – przecież każdy telefon, objęty mocno ręką w miejscu anteny – straci jedną, czy dwie kreski zasięgu. Niestety testy portalu Nordic Hardware pokazały, że Sensation potrafi stracić cały zasięg WiFi – i to w trakcie trzymania urządzenia w normalny sposób, podczas którego przeglądamy strony internetowe. Sygnał sieci mobilnej również jest „wytracany”, nie jest to jednak aż tak dotkliwe, jak w przypadku WiFi. Jeśli HTC postanowiło przyjąć w tym przypadku politykę zaprzeczania – to może ona niestety przynieść firmie więcej szkody, niż pożytku.

Źródło: GSMArena


  • Ruda

    Ja mam HTC Sensation XL i on właśnie od jakiegoś czasu sie tak zachowuje.Gubi sygnał WiFi to zdążyłam się już przyzwyczaić,ale od kilku dni gubi zasięg.No masakra jakaś.Co mam zrobić?

    • http://smartfan.pl Noob

      Ja bym sprawdził najpierw, czy nie ma żadnych, nowych aktualizacji oprogramowania. Jeśli nie, a problem będzie ciągle występował, to najlepiej oddać telefon na gwarancję.