HTC Taira

HTC Taira: kolejny smartfon z Windows Phone 8

Dzień bez plotek i przecieków jest dniem straconym. Tym razem możemy zobaczyć zdjęcie prasowe, niezaprezentowanego jeszcze urządzenia opartego o system Windows Phone – smartfonu HTC Tiara. Jak prezentuje się jego specyfikacja i kiedy możemy się go oficjalnie spodziewać?

HTC Taira

Według niepotwierdzonych danych, HTC Tiara ma posiadać 4.3″ ekran Super LCD2 o rozdzielczości WVGA (800×480 pikseli), 1.2GHz dwurdzeniowy procesor a wszystko to wsparte 1GB pamięci RAM. Pozostałe parametry urządzenia, to 5MP aparat główny, 1.6MP kamerka z przodu oraz 8GB pamięci flash.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, Tiara działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8, a jej zasilanie stanowi bateria o pojemności wynoszącej 1,800mAh. Niestety, wraz z danymi technicznymi i zdjęciem nie pojawiły się żadne dokładne informacje, dotyczące przyszłej ceny Tiary oraz daty jej premiery. Wiadomo jedynie, że smartfon ma zostać wprowadzony na rynek jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Tiara pod względem specyfikacji plasuje się gdzieś pomiędzy Windows Phone 8S a Windows Phone 8X. Czy urządzenie ma szansę na to, aby zadebiutować w Polsce? Nazwa HTC Tiary wskazuje raczej na to, że smartfon został stworzony dla którejś z amerykańskich sieci komórkowych (w USA lubią proste, chwytliwe nazwy sprzedawanych smartfonów). Możliwe jednak, że urządzenie pojawi się także u nas – pod taką samą lub zmienioną nazwą.

Źródło: Techaloud