HTC-Titan-II-0

HTC Titan II dla AT&T zaprezentowany

HTC oficjalnie zapowiedziało swój najnowszy smartfon oparty o system Windows Phone – Titan II.

HTC Titan II

HTC Titan II to mocno odświeżona wersja nie tak dawno przecież zaprezentowanego modelu Titan. Titan II przedstawiono z wielką pompą – na scenie było aż trzech prezesów firm, związanych z tym produktem: AT&T (Ralph de la Vega), Microsoft (Steve Ballmer), oraz HTC (Peter Chou). Co więc nowego przynosi Titan II?

Jest to urządzenie wyposażone w jednordzeniowy, 1.5GHz procesor Qualcomm Snapdragon S2, 512MB RAM, 16GB pamięci ROM, 4.7-calowy ekran SLCD o rozdzielczości WVGA, oraz łączność 4G-LTE. Całość zasila bateria o pojemności 1,730mAh. Największym atutem Titan II – jest zdecydowanie jego 16MP kamera z szerokokątnym obiektywem 28mm i jasności f/2.6. Smartfon posiada też drugą kamerkę, do rozmów wideo – o wielkości 1.3MP. Niestety, mimo zastosowania tak potężnej matrycy aparatu – smartfon potrafi nakręcić film w jakości zaledwie HD 720p.

Tak na marginesie – jak smartfony z Windows Phone mają zamiar konkurować z innymi tego typu urządzeniami, skoro nie potrafią wykonać tak podstawowej dzisiaj funkcji (dla „high-endowych” smartfonów), jak nakręcenie filmu w jakości FullHD 1080p? Nie wspomnę już faktu, że urządzenie tak „multimedialne”, jak Titan II – posiada zaledwie 16GB pamięci, bez możliwości rozszerzenia jej kartą microSD. Ale to już temat na osobny artykuł.

Z pierwszych informacji wynika, iż Titan II będzie produkowany wyłącznie dla amerykańskiej sieci AT&T i raczej nie pojawi się w innych częściach świata. 

Źródło: Pocketnow