HTC windows phone 8s

HTC Windows Phone 8S trafia do brytyjskich sklepów

W sklepach jest już dostępnych kilka modeli smartfonów, wyposażonych w najnowszą wersję systemu Microsoftu – Windows Phone 8. Do tego zacnego grona właśnie dołącza kolejne urządzenie: Windows Phone 8S.

HTC windows phone 8s

Tajwański producent do tej pory zaprezentował dwa, windowsowskie smartfony – Windows Phone 8X oraz Windows Phone 8S. Pierwszy, a zarazem lepszy z nich z nich (8X), już od jakiegoś czasu jest do kupienia w sklepach całej Europy (w tym i w Polsce). Niestety firma HTC dość długo zwlekała z wprowadzeniem „mniejszego brata” tego smartfona, modelu 8S do sklepów. Dopiero dzisiaj pierwsze, brytyjskie sklepy zgłosiły, iż telefon pojawił się w ich magazynach. Expansys UK ma w tej chwili urządzenie w magazynie – sklep wycenił smartfon na 240 funtów, czyli około 1240 zł.

Jak przedstawia się sytuacja z dostępnością 8S w Polsce? Niestety, ale wszystkie oferty, jakie udało mi się u nas znaleźć dotyczą przedsprzedaży. Większość polskich sklepów ustaliła cenę smartfona w tej ofercie na 1299 zł. Jestem pewien, że w ciągu kilku dni Windows Phone 8S pojawi się także i w magazynach naszych rodzimych sklepów.

Gdyby ktoś nie wiedział – Windows Phone 8S to smartfon, zaopatrzony w 4-alowy wyświetlacz S-LCD o rozdzielczości 480 x 800, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz dwurdzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon S4 z procesorem Krait 1 GHz i grafiką Adreno 305. Smartfon ma także 5 MP kamerę (brak tej do rozmów wideo), Wi-Fi 802.11 b/g/n, BT 3.1 – a całość jest zasilana litowo-polimerowym ogniwem o pojemności 1,700 mAh.

Źródło: Expansys