HTC windows phone 8x

HTC Windows Phone 8X – przykładowe zdjęcia i film

W internecie pojawiły się pierwsze, przykładowe zdjęcia i film, wykonany za pomocą smartfona HTC Windows Phone 8X.

HTC windows phone 8x


HTC model Windows Phone 8X zaprezentowało niecały tydzień temu, i chyba mało kto się spodziewał, że już teraz zobaczymy zdjęcia i film wykonany tym urządzeniem.

8X ma aparat z matrycą o wielkości 8 MP i 28 mm obiektywem o światłosile f/2.0. Jak możecie zobaczyć poniżej, smartfon potrafi zrobić całkiem dobre zdjęcia. Co prawda na niektórych z nich widać mocne działanie mechanizmów odszumiających, jednak i tak są one niezłej jakości, z należytą „porcją” detali oraz fajnym fokusem (szczególnie na zdjęciu makro). Zdjęcia zostały wykonane w proporcjach 16:9, więc nie wykorzystują całej, 8 MP matrycy – mimo wszystko, dzięki nim, możemy nareszcie zobaczyć, jak dobry aparat siedzi w Windows Phone 8X.

Jak już wcześniej wspominałem, w sieci opublikowano także film, przedstawiający możliwości kamery 8X. Poniższe nagranie radzę oczywiście oglądać w pełnej jakości, 1080p. Jak prezentuje się film, zobaczcie sami.

Powyższy film daje nam do zrozumienia, że 8X kręci przyzwoite wideo, które ma należytą ostrość, chociaż saturacja kolorów powinna w mojej opinii być nieco lepsza. Niestety, 8X nigdy nie dorówna kamerce z modelu Nokia Lumia 920, która zresztą bije pod tym względem chyba większość smartfonów na rynku. Z ostateczną oceną HTC Windows Phone 8X radzę się jednak wstrzymać do pierwszych testów urządzenia.

Źródło: Techgoondu