HTC-windows-phone-8x-0

HTC Windows Phone 8X trafił do brytyjskich sklepów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – najnowszy smartfon HTC z systemem Windows Phone 8, model Windows Phone 8X, trafił do sklepów w Wielkiej Brytanii.

HTC windows phone 8x

Swoją ofertę wystawił m.in. sklep Clove, u którego w magazynie jest już niebieska wersja 8X. Czarny wariant ma pojawić się 7 listopada, natomiast termin dostawy urządzenia w kolorze czerwonym, nie jest jeszcze znany. Nic nie wiadomo także nt. innego koloru, tzw. „ostrej żółci”. Co ciekawe, od mojej ostatniej informacji nt. brytyjskiej premiery 8X, cena smartfona nie zmieniła się. Sklep nadal życzy sobie za niego 400 funtów, czyli na dzień dzisiejszy około 2073 zł.

Dla niewtajemniczonych przypomnę, że Windows Phone 8X to smartfon, wyposażony w dwurdzeniowy procesor Krait 1.5 GHz, chipset Qualcomm Snapdragon S4, GPU Adreno 225, 1 GB RAM oraz 8 MP kamerę.

Niestety, wertując katalogi polskich sklepów i portali aukcyjnych, znalazłem tylko jedną ofertę, gdzie obiecuje się wysyłkę w ciągu tygodnia. W dodatku nasze rodzime, przedsprzedażowe ceny są sporo wyższe, niż te w Wielkiej Brytanii (do czego już zdążyłem się przyzwyczaić). Miejmy nadzieję, że wkrótce i w polskich sklepach pojawi się HTC WP 8X, i to takich samych (lub niższych) cenach, co w UK.

Źródło: Clove