Wykres – do góry

HTC wychodzi na prostą? Kwietniowe wyniki firmy dużo lepsze, niż marcowe

Na przekór wszystkim tym, którzy wieścili rychłe bankructwo HTC, firma opublikowała bardzo dobre wyniki za kwiecień 2013. Debiut modelu HTC One wyszedł tajwańskiemu producentowi na dobre i zaczyna procentować.

Wykres - do góry

Niedawno opublikowane wyniki finansowe HTC, za pierwszy kwartał 2013 roku, były delikatnie rzecz ujmując – nie najlepsze. Dowiedzieliśmy się z nich, że tajwański producent w porównaniu z analogicznym kwartałem 2012 roku, zmniejszył swój zysk netto aż o 98%.  Całe szczęście kwiecień tego roku wygląda już dużo lepiej. Przychody HTC w zeszłym miesiącu (w porównaniu z marcem) wzrosły o 23%, osiągając 667 milionów $. Co prawda w porównaniu z kwietniem 2012 ten wynik jest o 36.9% gorszy, jednak jeśli porównamy marzec 2013 i 2012 okaże się, że spadek wyniósł wtedy aż 48.6%. Wychodzi więc na to, że kwietniowy wynik jest ruchem z bardzo dobrym kierunku.

„Winę” za tak znaczącą poprawę stanu firmy ponosi oczywiście HTC One, którego opóźniona premiera sklepowa nareszcie się odbyła. Prezes HTC, Peter Chou, twierdzi nawet, że majowe wyniki giganta, będą jeszcze lepsze, niż kwietniowe. Braki magazynowe One to już przeszłość, więc firma będzie mogła zaspokoić spory popyt na ten model. Szefostwo HTC planuje, że w drugim kwartale 2013 przychody sięgną 2.4 miliarda $, co de facto oznacza 50% wzrost sprzedaży w ciągu kilku, najbliższych miesięcy.

Szczerze mówiąc, ciągle trzymam kciuki za sukces HTC. Jest to póki co jedna z nielicznych firm, która potrafiła wystawić rywala dla samsungowego Galaxy S4. Niektórzy z Was powiedzą pewnie, że jest jeszcze Sony, ze swoją Xperią Z. Niestety, moim zdaniem temu urządzeniu jest bardzo daleko do S4 i to nie tylko ze względu na nie najlepszy ekran, ale także znikomą ilość softwarowych  udogodnień. Cóż mogę jeszcze dodać? HTC do boju!

Źródło: HTC