htc-desire

HTC wypuścił Gingerbread dla Desire

HTC nareszcie opublikował długo oczekiwaną aktualizację Android 2.3 Gingerbread dla Desire – w pewnym sensie.

HTC Desire

Ostatnia wiadomość, jaką mieliśmy na temat Gingerbread dla HTC Desire mówiła, że aktualizacja ukaże się pod koniec lipca. HTC „prawie” udało się dotrzymać tego terminu, gdyż właśnie dzisiaj ukazał się Gingerbread dla Desire – przynajmniej w pewnym sensie.

Od dawna wiedzieliśmy też, że HTC miało podobno problemy ze zrobieniem Pierniczka dla Desire – ze względu na ograniczoną pamięć urządzenia. Chodziły nawet słuchy, że Gingerbread dla Desire będzie pozbawiony nakładki HTC Sense UI. Okazuje się, że chyba HTC faktycznie miał problem ze stworzeniem tego firmware. Według pierwszych informacji w Gingerbread dla Desire brakuje wszelkich modyfikacji operatorów, tapet na pulpit (za wyjątkiem domyślnej), programów HTC, a nawet oficjalnej aplikacji do obsługi Facebook. Wiem, że wiadomości o czystym ROMie, bez zbędnych programów – ucieszą sporą część użytkowników Desire, jest też jednak troszkę goryczy w dzisiejszej informacji.

HTC poinformował, że ta aktualizacja przeznaczona jest wyłącznie dla doświadczonych użytkowników i nie zostanie rozprowadzona tradycyjnymi metodami. HTC najwyraźniej umywa ręce, gdyż w swoim oświadczeniu stwierdziło, iż „ROM jest jedynie dla deweloperów, a nie do publicznego użytku. Aktualizacja na nieautoryzowanych smartfonach może zakończyć się utratą pewnych funkcji, m.in. obsługi MMS i SMS, za co HTC nie bierze odpowiedzialności.”.

Niestety HTC nie podało, czy Desire doczeka się kiedyś aktualizacji, przeznaczonej dla wszystkich – a nie tylko dla doświadczonych użytkowników. W tej chwili jedynym sposobem na aktualizację – jest ręcznie ściągnięcie ROMu ze strony HTC. Wszelkie informacje i link do aktualizacji znajdziecie w źródle, pamiętajcie jednak, że trzeba mieć jakieś pojęcie o flashowaniu swojego smartfona – aby się w ogóle do tego zabierać.

Źródło: Gingerbread, Facebook, HTC