htc-zeta-0

HTC Zeta – kolejny czterordzeniowiec?

Dokładnie tydzień temu mogliśmy obejrzeć HTC Edge, czyli pierwszy smartfon HTC z czterordzeniowym procesorem. Okazuje się, że dzisiaj pojawiła się kolejna słuchawka tej firmy, także z czterordzeniowym chipem – HTC Zeta.

HTC Zeta

Co ciekawe, specyfikacja HTC Zeta jest nawet lepsza, niż specyfikacja Edge. Według plotki Zeta będzie działać w oparciu o czterordzeniowy procesor APQ8064, taktowany zegarem 2.5GHz. Urządzenie ma posiadać 4.5-calowy ekran HD 720p, 1GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, 8MP kamerę główną z podwójnym fleszem LED i 1.3MP kamerkę do wideorozmów. Smartfonem ma zarządzać system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, a energię dostarczy bateria o pojemności 1,830mAh. Przeciek ujawnia także gabaryty i masę Zety – urządzenie będzie mierzyć 109.8 x 60.9 x 9.8mm i ważyć 146g.

Należy oczywiście pamiętać, że to informacja nieoficjalna – a zdjęcie urządzenia mogło zostać spreparowane przez jednego z fanów HTC. Miejmy jednak nadzieję, że już wkrótce zobaczymy model HTC Zeta oficjalnie, w pełnej okazałości.

Źródło: Engadget