htc – logo

HTC znowu ma problemy z łańcuchem dostaw, spodziewane słabe wyniki finansowe za Q3 2013

HTC nie może wyjść z finansowego impasu, a do tego pojawiły się także problemy z dostawami komponentów niezbędnych do produkcji smartfona One mini. Czy tajwański producent przełamie w końcu ten negatywny ciąg zdarzeń i wyjdzie kiedyś na prostą?

htc - logo

HTC One mini, który swoją oficjalną premierę miał w połowie lipca – sprzedaje się całkiem nieźle. To oczywiście świetna wiadomość, niestety tajwański producent nie jest w stanie zaspokoić zamówień, które składają na ten smartfon operatorzy komórkowi i konsumenci. Co konkretnie jest problemem podczas produkcji One mini? Niestety zawodzą dostawcy odpowiedzialni za wytwarzanie aluminiowej obudowy do tego urządzenia. Historia niestety lubi się powtarzać, bo w przypadku HTC One – Tajwańczycy także mieli problemy z dostawami komponentów, co mocno opóźniło wejście urządzenia do sklepów.

HTC każdego miesiąca dostarcza ok. 200,000 sztuk One mini. Niestety to sporo mniej, niż w swoich planach zakładało kierownictwo firmy. Według analityków, jeśli problemy z dostawami obudowy do One mini przeciągną się – dość mocno wpłynie to na wyniki finansowe HTC za trzeci kwartał tego roku. Q3 może dla HTC być pierwszym kwartałem, w którym firma odnotuje stratę netto.

Trzeci kwartał roku kończy się już w przyszłym tygodniu. W październiku HTC powinno opublikować swój raport finansowy, z którego dowiemy się, czy firma faktycznie radzi sobie coraz gorzej, czy może jest zupełnie inaczej, niż prognozują analitycy.

Źródło: Reuters