htc – logo

HTC znowu traci: 27% spadek dochodu w listopadzie

Problemów HTC ciąg dalszy. Ten tajwański producent powoli, ale sukcesywnie „wykrwawia” swoje finanse. Gigant w listopadzie zanotował dochód w wysokości 522 milionów $.

htc - logo

W porównaniu do października tego roku 522 miliony $ dochodu to co prawda wzrost o 3.2%, jednak w porównaniu do listopada 2012 – firma odnotowuje spadek dochodu aż o 27.1%. Przez pierwsze 11 miesięcy 2013 roku HTC przyniosło dochód, w wysokości 6.5 miliarda $.

HTC w czwartym kwartale tego roku planuje dostarczyć 5.2 miliona smartfonów, co w porównaniu z trzecim kwartałem da spadek o 16.2% (fatalna prognoza, a przecież ostatni kwartał obejmuje święta, gdzie konsumenci znacznie częściej kupują drogie sprzęty). HTC za taką sytuację wini głównie spadającą sprzedaż swojego sprzętu na rynkach europejskim i amerykańskim. Wpływ ma na to m.in. brak nowych produktów tej firmy (nie licząc phabletu HTC One max).

Nie wiem czy pamiętacie, ale HTC niedawno pozmieniało trochę w kwestii swojego kierownictwa. Dotychczasowy i słabo radzący sobie na rynku mobilnym prezes, Peter Chou, został oddelegowany od kluczowych decyzji, a pałeczkę pierwszeństwa przejęła współzałożycielka HTC, Cher Wang.

Czy po tych zmianach coś w HTC ulegnie zmianie? Z pewnością Tajwańczycy muszą popracować nad marketingiem. Nie tak dawno temu firma prowadziła kampanię marketingową z gwiazdą Hollywood, Robertem Downeyem Jr., w której „utopiono” aż 12 milionów $.

Aż strach pomyśleć, jak dla HTC będzie wyglądał pierwszy kwartał przyszłego roku, kiedy to w okresie poświątecznym konsumenci są raczej mało skorzy do wydawania pieniędzy. Miejmy nadzieję, że gigant podniesie się jeszcze, a przyszłoroczny HTC M8 (HTC One 2) będzie wielkim hitem.

Źródło


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Jak się buble produkuje z androsyfem to się kończy popyt na szrot ….a za brakuje wyboru smartfonów Windows Phone z większym ekranem a Htc zasypia swoją druga szansę