Huawei-Ascend-D-quad-XL-0

Huawei Ascend D Quad oraz D Quad XL pod koniec sierpnia powinny trafić do sklepów

Po wielokrotnym przekładaniu terminu premiery – nareszcie jest światełko w tunelu. Huawei powinien wypuścić modele Ascend D Quad oraz D Quad XL pod koniec sierpnia.

Huawei Ascend D quad XL

Huawei jest już chyba rekordzistą, jeśli chodzi o odwlekanie premiery sklepowej smartfona. Oficjalnie modele Ascend D Quad oraz D Quad XL były prezentowane jeszcze na targach MWC 2012 w Barcelonie, czyli ponad pół roku temu. Niestety, problemy z produkcją czterordzeniowego, autorskiego chipu Huawei K3V2 sprawiły, że firma musi tak mocno zwlekać z wypuszczeniem słuchawek do sklepów.

Ascend D Quad i D Quad XL to smartfony z 1.5GHz, czterordzeniowym układem Huawei K3V2, 4.5-calowym ekranem HD IPS, 8MP kamerą BSI, 8GB pamięci wewnętrznej oraz slotem na karty microSD. Różnica między modelem D Quad a D Quad XL leży w baterii. Model XL dostał powiększoną, 2,600mAh baterię – co zresztą przyczyniło się do niewielkiego wzrostu gabarytów urządzenia, w stosunku do D Quad.

Niestety, czas biegnie nieubłaganie – i chociaż na początku roku telefony były fenomenem, to dzisiaj „szału już nie robią”. Przecież zaledwie kilka dni temu firma Xiaomi zapowiedziała swój czterordzeniowy smartfon, ale oparty o dużo mocniejszy CPU Krait. Ciągłe zwlekanie z wypuszczeniem urządzeń do sklepów z pewnością przełoży się na gorszą sprzedaż, a co za tym idzie – mniejsze zyski dla Huawei.

Według informacji – modele Ascend D Quad i D Quad XL w pierwszym rzucie zadebiutują w Chinach, by zaraz potem rozprzestrzenić się na cały świat. Niestety, producent nadal nie zdradził, jakie będą ceny tych słuchawek.

Źródło: GSMArena