Huawei Ascend D2

Huawei Ascend D2 z 5″ ekranem 1080p zostanie oficjalnie zaprezentowany na CES 2013

Kolejny, flagowy smartfon firmy Huawei został pod koniec października oficjalnie zaprezentowany w Chinach. Niestety, ale chiński producent nie zdradził wówczas, czy urządzenie będzie dostępne także na rynkach globalnych, czy też nie.

Huawei Ascend D2

Całe szczęście te wątpliwości zostały dzisiaj rozwiane. Portal Unwired View ujawnił, że przedstawiciele Huawei potwierdzili, iż firma ma zamiar zaprezentować międzynarodową wersję Ascend D2 podczas targów CES 2013, które odbędą się już w styczniu. W sieci pojawiło się nawet zdjęcie prasowe Ascend D2 (widoczne powyżej), ukazujące nie tylko smartfon, ale także nakładkę na system Android Jelly Bean – Emotion UI.

Jak wygląda specyfikacja D2? Całkiem obiecująco – mamy tu 5-calowy ekran Full HD, chipset Huawei K3V z czterordzeniowym 1.5 GHz procesorem, 13 MP kamerę główną i 1.3 MP przednią oraz dużą, 3,000 mAh baterię. Smartfon działa w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean, który mam nadzieję zostanie zaktualizowany do wersji 4.2.

W tej chwili to koniec wiadomości na temat Ascend D2. Mam nadzieję, że w sieci pojawi się jeszcze więcej zdjęć tego smartfona. Przypominam, że targi CES 2013 odbędą się w dniach 8-11 lutego, więc na premierę D2 nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Źródło: Unwired View