Huawei Ascend Mate 2 4G

Huawei Ascend Mate 2 dostanie Lollipop w przyszłym roku

Jakiś czas temu Huawei informowało, że model Ascend Mate 2 nie dostanie już więcej aktualizacji do nowszych wersji Androida. Taka postawa tego chińskiego producenta była oczywiście ciosem dla całej społeczności użytkowników sprzętów Huawei, głównie z tego względu, że Mate 2 to przecież zupełnie nowy sprzęt, który zadebiutował w styczniu tego roku.

Huawei Ascend Mate 2 4G

Wygląda jednak na to, że Huawei słucha swojej społeczności, więc mimo wszystko zdecydowało się na zaktualizowanie Mate 2 do Lollipop. Niestety, ale nawet jeśli posiadasz Ascend Mate 2, to nie masz się jeszcze co cieszyć, bo przed przed tobą naprawdę długie oczekiwanie. Chiński producent oznajmił, że Lollipop będzie dla Mate 2 gotowy w pierwszej połowie przyszłego roku, co równie dobrze może oznaczać 30 czerwca 2015.

Co ciekawe, Ascend Mate 2 działa teraz na bazie systemu Android 4.3 Jelly Bean, a Huawei nigdy nie miało planów, aby go zaktualizować chociażby do 4.4 KitKat. Wygląda więc na to, że z Jelly Bean urządzenie od razu awansuje do 5.0 Lollipop.