Huawei Ascend Mate 2 – 1

Huawei Ascend Mate 2 – wyciekła specyfikacja i zdjęcia

Już pod koniec sierpnia zaczęły docierać do nas pierwsze informacje, mówiące o tym, że Huawei pracuje nad kolejną odsłoną swojego phabletu – Ascend Mate 2. Wtedy jeszcze jednak nie wiedzieliśmy praktycznie nic na temat tego urządzenia, aż do dzisiaj.

Huawei Ascend Mate 2 - front

Dzięki uprzejmości Chińczyków, możemy dzisiaj nie tylko poznać specyfikację Ascend Mate 2, ale także i jego wygląd. Jakaś miła osoba, która ma dostęp do pierwszych egzemplarzy, postanowiła obfotografować ten sprzęt dosłownie z każdej strony.

Huawei Ascend Mate 2 - tył

Jaką specyfikacją ma dysponować Huawei Ascend Mate 2? Jeśli wierzyć dzisiejszemu przeciekowi, znajdzie się tu 6.1″ ekran IPS o rozdzielczości 1080p. Oprócz ekranu reszta bebechów Mate 2 bardzo mocno przypomina te, znane nam z Ascend P6S.

Huawei Ascend Mate 2 - dół

Wewnątrz znajdzie się więc miejsce dla autorskiego chipsetu Huawei, HiSilicon Kirin910 z 1.6 GHz, czterordzeniowym CPU Cortex-A9, grafiką Mali-450 oraz 2 GB pamięci RAM. Pomyślicie pewnie, że nowy chip jest tak naprawdę marnym udoskonaleniem w porównaniu do układu K3V2, pamiętajcie jednak, że sprzęt Huawei ma być sprzedawany w przystępnej cenie, Chińczycy muszą więc gdzieś ciąć koszta.

Huawei Ascend Mate 2 - góra

Reszta danych technicznych obejmuje 16 GB pamięci wewnętrznej oraz Android 4.2.2 Jelly Bean, działający „ze wsparciem” nakładki Emotion UI.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Huawei ma zamiar zaprezentować Ascend Mate 2. Ze zdjęć można jednak wywnioskować, że sprzęt jest bliski ukończenia, prezentacja powinna więc nastąpić w miarę szybko.

Aktualizacja (27.12.2013): Do kolekcji doszły nowe zdjęcia Mate 2, które możecie obejrzeć poniżej. Niestety wraz z nimi nie pojawiły się żadne nowe informacje, dotyczące specyfikacji tego sprzętu.

Aktualizacja (30.12.2013): I kolejne zdjęcia, tym razem pochodzące z portalu Engadget.