Huawei Ascend Mate 3 (D3)

Huawei Ascend Mate 3 (D3) zostanie zaprezentowany we wrześniu?

Huawei na początku tego roku zaprezentowało model Ascend Mate 2, jednak wiele wskazuje na to, że „w drodze” już jest następca tego urządzenia, model Ascend Mate 3.

Huawei Ascend Mate 3 (D3)

Ascend Mate 3 do tej pory pojawiał się w plotkach jako Ascend D3, jednak Huawei chce podobno połączyć serię D z Mate, więc urządzenie finalnie zadebiutuje jako Mate 3, a  nie jako D3.

Jak ma wyglądać specyfikacja Ascend Mate 3? Phablet zostanie prawdopodobnie wyposażony w ogromny 6″ ekran Full HD (1920 x 1080 pikseli), otoczony bardzo cienkimi rakami. Urządzenie ma działać w oparciu o system Android 4.4 KitKat i oferować łączność LTE. Oprócz tego w jego wnętrzu znajdzie się frontowa kamera z sensorem 5 Mpix oraz tylna kamera, o wielkości 13 Mpix (nie wiadomo jeszcze, czy będzie tu OIS).

Huawei Ascend Mate 3 (D3)

Ascend Mate 3 ponadto dostanie 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci na dane użytkownika oraz 8-rdzeniowy chipset HiSilicon Krin 920 (również tworzony przez firmę Huawei).

Nowy smartfon Huawei według plotek ma zadebiutować we wrześniu. Czy smartfon pojawi się także w polskich sklepach? Tego niestety nie wiadomo. Z uwagi jednak na fakt, że w Polsce nadal nie można dostać modelu Ascend Mate 2, uważam, że prędko go nie zobaczymy. Jeśli Mate 3 pojawi się w naszym kraju do końca tego roku, będzie to można uznać za spory wyczyn producenta (w który szczerze mówiąc bardzo wątpię).

Aktualizacja (31.VII.2014): Ascend Mate 3 pojawił się w bazie danych benchmarka AnTuTu, dzięki czemu możemy w części poznać jego specyfikację. Jeśli wierzyć informacjom z AnTuTu, Ascend Mate 3 będzie posiadać 6.1″ ekran 1080p, 8-rdzeniowy chipset HiSilicon Krin 920 (4x Cortex-A7 plus 4x Cortex-A15), 2 GB  lub 3 GB RAM’u oraz system Android 4.4.2 KitKat. Kamera pozostanie taka sama, jak w Ascend Mate 2 4G, czyli będzie mieć 13 Mpix (plus 5 Mpix kamerka do selfie).


  • regoat

    kopia HTC

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Huawei ma niestety takie tendencje…