Huawei Ascend Mate 7 – 2

Huawei Ascend Mate 7 pojawił się w TENAA

To nie koniec dzisiejszych informacji z chińskiego urzędu TENAA, bo oprócz Xperii Z3 pojawił się tam dzisiaj także phablet Huawei, model Ascend Mate 7. Dzięki tej wizycie możemy nie tylko zobaczyć jak Mate 7 wygląda, ale także jaką ma specyfikację.

Huawei Ascend Mate 7 - TENAA

Ze specyfikacji podawanej przez TENAA wynika, że Ascend Mate 7 ma 6″ ekran o rozdzielczości 1080p. Urządzenie mierzy 157 x 81 x 7.9 mm, jest więc krótsze, węższe i cieńsze niż jego poprzednik. Waga w stosunku do Mate 2 także się zmniejszyła i wynosi 185 gramów (niewiele, jak na 6″ monstrum).

Co z wydajnością tego phabletu? We wnętrzu Ascend Mate 7 zamontowano 8-rdzeniowy chipset HiSilicon Kirin 920, oparty o technologię big.LITTLE i składający się z czterech rdzeni Cortex-A7 i czterech Cortex-A15. Jest tu też 2 GB RAM (według wcześniejszych plotek do sklepów trafi też wariant z 3 GB RAM). Urządzenie działa na bazie systemu Android 4.4.2 KitKat, doposażonego producencką nakładką Emotion UI.

Główna kamera w Ascend Mate 7 ma 13 Mpix i jest wspomagana przez pojedynczy flesz LED. Z przodu jest też druga kamera, oparta o 5 Mpix sensor, idealnie nadająca się do wykonywania selfie. W kwestii pamięci na dane, jest tu 16 GB pojemność, którą można dodatkowo rozszerzyć kartą microSD.

Huawei Ascend Mate 7 będzie dostępny w kolorze czarnym, białym oraz złotym. Jeśli wierzyć napływającym informacją, międzynarodowa wersja tego urządzenia będzie wspierać najnowszy, dostępny obecnie komercyjnie standard LTE – Cat. 6.

Aktualizacja (31.VIII.2014): W sieci pojawiło się kilka nowych zdjęć Huawei Ascend Mate 7.

Huawei Ascend Mate 7 ma zostać oficjalnie zaprezentowany 4 września, podczas berlińskich targów IFA 2014.