Huawei Ascend Mate – chiński sklep, prezentacja

Huawei Ascend Mate – nowy, największy na świecie smartfon z 6.1″ ekranem

Samsung Galaxy Note II stracił miano smartfonu, który ma największy ekran na świecie. Prezes Huawei zaprezentował w Chinach najnowszy produkt swojej firmy, model Ascend Mate z 6.1-calowym wyświetlaczem.

Huawei Ascend Mate - chiński sklep, prezentacja

Prezes firmy, Richard Yu – pokazał smartfon w chińskim sklepie Huawei, mieszczącym się w miejscowości Guangzhou. Ascend Mate, bo taką nazwę nosi ten gigant, został wyposażony w ogromny, 6.1-calowy ekran 1080p (361 ppi).

Według napływających informacji, za wydajność urządzenia odpowiada czterordzeniowy chipset K3V3, z 1.8 GHz procesorem. Tak gigantyczny smartfon ma też sporą baterię – o pojemności aż 4,000 mAh. Richard Yu zdradził, że ekran w urządzeniu stanowi matryca LTPS-TFT (niskotemperaturowy polikrzem, z ang. Low Temperature Poly Silicon-Thin Film Transistor). Tego typu panele zużywają mniej energii, niż klasyczne TFT. Są też od nich cieńsze i lżejsze.

Zademonstrowany egzemplarz Ascend Mate to urządzenie, które nadal jest w fazie testów. Niestety, prezes Huawei nie zdradził, na jakiej wersji systemu Android działa słuchawka. Można jednak w ciemno zakładać, że jest to Jelly Bean.

Ascend Mate zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach CES w Las Vegas (styczeń), wraz z innym produktem Huawei – 5-calowym smartfonem Ascend D2. Ile wyniesie cena Ascend Mate? Według nieoficjalnych informacji, około 480$ (czyli jakieś 1487 zł).

Źródło: Engadget