Huawei Ascend P2

Huawei Ascend P2 – specyfikacja smartfona wyciekła do sieci

W internecie pojawiło się zdjęcie i specyfikacja następcy Ascend P1 – modelu Huawei Ascend P2. Co znajdziemy w nim nowego?

Huawei Ascend P2

Huawei Ascend P1 to przyzwoity smartfon, który został zaprezentowany na początku zeszłego roku (podczas targów CES 2012). Tegoroczne targi CES już minęły, a chiński producent jeszcze nie przedstawił następcy poprzedniego modelu. Okazuje się jednak, że Huawei jest już bliski wypuszczenia udoskonalonej wersji Ascend P1 na rynek.

Według nieoficjalnej specyfikacji, która pojawiła się w internecie – Ascend P2 będzie wyposażony w 1.8 GHz, czterordzeniowy chipset Hisilicon K3V2 (ten sam co w Ascend D2), 5-calowy ekran IPS o „marnej” rozdzielczości HD, 2 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej + slot na kartę microSD oraz 13 MP kamerę (1.3 MP do rozmów wideo). System urządzenia to oczywiście Android 4.1 Jelly Bean. Trzeba przyznać, że specyfikacja P2 jest bardzo interesująca – tym bardziej, że jako zasilanie w smartfonie służy duża, 3,000 mAh bateria.

Kiedy Ascend P2 zostanie oficjalnie zaprezentowany? Najprawdopodobniej na barcelońskich targach MWC 2013, które odbędą się już pod koniec lutego.

Źródło: PhoneArena