Huawei Ascend P6

Huawei Ascend P6: jak smartfon wypada w benchmarku?

Mieliśmy już okazję zobaczyć oficjalne, prasowe zdjęcie, przedstawiające Huawei Ascend P6. Tym jednak razem Chińczycy sfotografowali ten smartfon w „realnym życiu”, bez upiększania. Co istotne, wraz ze zdjęciami pojawiły się wyniki tego urządzenia w benchmarku GLbenchmark.

Huawei Ascend P6

Same wyniki w GLBenchmark są dla nas raczej mało istotne (możecie się z nimi zapoznać w galerii poniżej). Ważniejsze jest to, że wraz z nimi po części ujawniona została specyfikacja tego urządzenia. Według niej, smartfon ma 4.7″ ekran o rozdzielczości HD, 1.5GHz, czterordzeniowy chipset Hass K3V2, 2GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, 5MP kamerę, Android 4.2.2 Jelly Bean oraz oczywiście nakładkę na system Emotion UI 1.6.

Oczywiście smartfon pod względem specyfikacji to tak naprawdę nic nadzwyczajnego. Ot urządzenie, które co najwyżej może konkurować z produktami z średniej i słabej-wyższej półki. Jest jednak coś, co wyróżnia Ascend P6 spośród innych, podobnych urządzeń. Produkt Huawei mierzy zaledwie 6.18mm grubości, co daje mu obecnie miano najcieńszego smartfona na świecie.

Na początku artykułu wspomniałem Wam o zdjęciach, które pojawiły się wraz z wynikami z benchmarku. Poniżej możecie więc sami obejrzeć Ascend P6, który według mnie wygląda bardzo interesująco.

Kiedy możemy spodziewać się premiery Ascend P6? Według plotki, prezentacją nastąpi 18 lipca w Londynie. Jeśli chodzi o cenę tego smartfona, to wyniesie ona około 330$, czyli 1080 zł. Czy smartfon pojawi się w Polsce? Myślę, że tak, niestety wątpię, aby nastąpiło to jeszcze w tej połowie roku.

Źródło: GSMArena