Huawei Ascend P6

Huawei Ascend P6: nowe zdjęcia, “piękno warte czekania”

Huawei reklamuje swój nadchodzący smartfon Ascend P6, jako “piękno warte czekania”. Czy urządzenie, któego premiera została zaplanowana na 18 czerwca,  faktycznie okaże się połączeniem piękna i wydajności?

Huawei Ascend P6

Huawei na swoim oficjalnym, twitterowym koncie co jakiś czas wypuszcza kolejne zdjęcia, przedstawiające fragmenty ultracienkiego smartfona Ascend P6. Tym razem chiński producent pokazał nam bok i tył urządzenia. Na zdjęciach widać bardzo cienki profil P6 oraz gustowny tył, wraz z obiektywem kamery i fleszem LED.

Huawei Ascend P6 - tył

Huawei, które radzi sobie doskonale w Chinach, jest już chyba gotowe, aby stworzyć konkurencję także na rynkach globalnych. Ascend P6 będzie próbą pokazania, że Huawei także potrafi produkować mocarne smartfony, które dodatkowo cechują się nieprzeciętnym designem i solidnym wykonaniem.

Huawei Ascend P6 - kartonik

Chiński producent ma w naszym kraju raczej nie najlepszą opinię. Pierwsze smartfony Huawei, jakie się u nas pojawiły były kiepskiej jakości. Firma ma więc dość twardy orzech do zgryzienia, aby przekonać do swoich produktów klientów, którzy oprócz przestępnej ceny, chcą też dobre wykonanie i solidne wsparcie posprzedażowe (nie ma przecież nic bardziej irytującego, niż brak aktualizacji systemu Android do jego najnowszej wersji).

Jak przedstawia się niepotwierdzona specyfikacja Ascend P6?  Smartfon ma być oparty o 1.5GHz, czterordzeniowy chipset Hass K3V2, 4.7” ekran HD, 2GB RAM, 8GB ROM, 5MP aparat oraz system Android 4.2.2 Jelly Bean. Oczywiście główną i chyba najważniejszą cechą tego urządzenia, jest jego smukła obudowa o grubości wynoszącej zaledwie 6.18mm. Mam tylko nadzieję, że po oficjalnej premierze nie będziemy musieli czekać na wejście P6 do sklepów prawie roku, jak to było w przypadku Ascend P1.

Źródło